Szlafrok męski – co sprawia, że jest on wygodny?

Idealny szlafrok, bez znaczenia czy będzie on męski, czy damski, powinien być zarówno wygodny, jak i atrakcyjny. Z pewnością kwestie wizualne na mężczyzn nie są tak istotne, jak komfortowy krój czy też odpowiednia jakość tkaniny. Najważniejsze jest, aby wybór był oparty o własne preferencje – niektórzy użytkownicy czują się lepiej w podomkach przed kolano, inni wolą dłuższe i zarazem cieplejsze modele. Czym powinien cechować się dobry szlafrok męski?

Ciepły szlafrok męski – jaki wybrać?

W przypadku poszukiwań szlafroka, który ma przede wszystkim ogrzać nasze ciało, warto zdecydować się na modele uszyte z grubszych tkanin. Zaleca się postawić na prosty krój z obowiązkowym paskiem, za pomocą którego możliwe jest łatwe dopasowanie odzieży do sylwetki. Doskonałą propozycją jest ciepły szlafrok męski na bazie poliestru i bawełny. Specyficzne połączenie materiałów sprawia, iż tkanina delikatnie dopasowuje się do figury oraz jednocześnie nie ogranicza swobody ruchów. Warto podkreślić, iż takie połączenie materiałów powoduje, iż szlafrok męski jest zarazem bardzo lekki. Należy jedynie chwile skupić się nad modelami wykonanymi na bazie sztucznych tkanin. Taki materiał przeważnie jest ciepły oraz nie przepuszcza znaczących ilości powietrza. Mimo wszystko wiele zależy od typu splotu. NP. wellsoft jest lekki, miękki i świetnie chłonie wodę, a ponadto cechuje się właściwościami antygrzybicznymi, tym samym doskonale sprawdzi się po kąpieli oraz świetnie ogrzeje w chłodniejsze dni.

Wiele panów preferuje, aby szlafrok męski był jednocześnie dopasowany do sylwetki – zbyt luźny fason z grubszej tkaniny sprawi, iż figura optycznie zostanie pogrubiona. W przypadku długości szlafroka należy kierować się własnymi preferencjami – przeważnie krótsze modele przed kolana są bardziej komfortowe w noszeniu.

Szlafrok męski na cieplejsze dni – o czym warto pamiętać?

Producenci bielizny proponują szeroką ofertę szlafroków męskich na sezon wiosenno-letni, które cechują się lekką, przewiewną tkaniną. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych szlafroków są stylowe i wygodne peniaury. Jednak są one przeznaczone tylko dla Pań. Warto postawić na model wykonany z wiskozy, który bardzo dobrze przylega do sylwetki. W tego typu ubraniach praktycznym elementem są kieszenie, do których można włożyć najpotrzebniejsze przedmioty, jak telefon czy klucze. Na co dzień zaleca się wybór szlafroka na bazie bawełny, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. Takie modele z powodzeniem można ubierać na gołe ciało – bez obaw o wystąpienie na skórze reakcji alergicznych.

Wygodny szlafrok męski może być zarówno bardzo atrakcyjny, jak i praktyczny. Najlepiej zdecydować się na jednokolorowe, uniwersalne propozycje. Podomka w tonacjach czerni, granatu, szarości czy bieli świetnie sprawdzi się w domu oraz na wakacyjnym wyjeździe. Najistotniejsze jest jednak, aby szlafrok męski był uszyty z wysokojakościowych tkanin, które bezpośrednio oddziałują na poczucie komfortu – lżejsza odzież na bazie bawełny może okazać się najlepszym wyborem, zwłaszcza w wiosenno-letnim okresie.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru szlafroka męskiego?

Podczas zakupu szlafroku męskiego zaleca się zwrócić uwagę na:

  • Materiał – najlepszym i najpopularniejszym materiałem jest bawełna. Tego rodzaju podomki będą delikatne dla skóry i miłe w dotyku, a dzięki swoim właściwościom higroskopijnym doskonale przepuszcza powietrze i chroni przed nadmierną potliwością.
  • Fason – kupując bawełniany szlafrok męski, warto wybrać taki, który nie będzie ani za długi, ani za krótki. Należy pamiętać, iż nie powinien on być zbyt obcisły, ponieważ obniży to komfort użytkowania.
  • Detale – są nimi kaptur czy kieszenie, to właśnie one sprawiają, iż bawełniany szlafrok męski staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Kaptur ochroni mokre włosy przed wiatrem, a w kieszeniach można schować telefon, klucze bądź chusteczki higieniczne.
  • Zastosowanie – warto zwrócić uwagę czy szlafrok będzie noszony na suche ciało, czy może ma on zastąpić ręcznik kąpielowy. W zależności od przeznaczenia należy wybrać inny rodzaj materiału.