Jesienne działania przy budynkach

Jesień to znak dla właścicieli mieszkań na gruntowne kontrole i naprawy uszkodzeń. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Gdzie najczęściej powstają usterki? Poznajmy kilka ciekawych rad, które pomogą zwalczać uszkodzenia i przygotować mieszkanie na zimę.
Narażone na działanie czynników zewnętrznych są drzwi i okna drewniane. Promienie słoneczne, krople deszczu, płatki śniegu oddziałują negatywnie na te elementy budynków. Dodatkowo każdego dnia je otwieramy i zamykamy. Nawet po kilkadziesiąt razy na dobę. Każdy produkt ma swoją wytrzymałość i przekraczając tę granicę doprowadzamy do usterek. Najczęstsze uszkodzenia pojawiają się przy zamkach i uszczelkach. Z początku są to drobne szczeliny, które z czasem stają się coraz większe. Naprawa ich wymaga wymian uszczelek lub zamków na nowe. Zaklejanie taśmami, gumami czy innymi materiałami daje trwałość tylko na niedługi czas. Prędzej czy później dojdzie do ich zużycia. Warto zainwestować w nowe części do drzwi i okien, by mieć spokój na dłużej. W przeciwnym razie będziemy musieli co chwilę sprawdzać w jakim stanie jest nasza prowizoryczna naprawa.

Pokrycia dachowe

Budynki to nie tylko drzwi i okna drewniane. Należy przyjrzeć się także poważnie dachom. Ich zadaniem jest ochrona całego budynku przed zalaniem czy zapadnięciem. A jak wiemy, co rusz pojawia się na nich ciężki śnieg, liście, gałęzie. Każde z nich osłabia konstrukcję. Chcąc temu zapobiec konieczne jest co pewien czas odciążanie dachu i sprawdzenie jakości powłoki. A to tylko niektóre działania jakie pozwalają chronić zgromadzony dotąd dobytek.

Opublikuj komentarz